Акатист во Третата Недела од Великиот пост во Штип

image

Акатист во Третата Недела од Великиот пост во Штип

На 17. 03. 2017 година, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион, во Третата недела од Великиот пост, во храмот посветен на „Препод. Параскева“ во нас. Сењак 2 во Штип, богослужеше мало повечерие со канон и акатист на Пресвета Богородица,

по што и одража пригодно слово.