Недела на блудниот син и Свети Три Ерарси во Лесново

image

Недела на блудниот син и Свети Три Ерарси во Лесново

На 12. 02. 2017 година, Недела на блудниот син и Светите Три Ерарси – Св. Василиј Велики, Св. Григориј Богослов и Св. Јован Златоуст, св. свешт – мч. Иполит Римски, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион, во сослужение на Архимандритот на Лесновскиот манастир отец Дамаскин со братството,

во манастирот „Св. Гаврил Лесновски“ во Лесново, отслужи Света Архиерејска Литургија.