„Вознесение Христово“ – Спасовден во с. Драгобраште – виничко

image

„Вознесение Христово“ – Спасовден во с. Драгобраште – виничко

На 06. 06. 2019 година, „Вознесение Христово“ – Спасовден, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион, во сослужение на свештеници од кочанското архиерејско намесништво, во храмот посветен на „Вознесението Христово“ – Спасовден во с. Драгобраште – виничко, отслужи света архиерјска литургија, одража пригодна беседа,

направи мал водосвет и го благослови и пресече празничниот леб./span>