На „Преподобен Наум Охридски Чудотворец“, освет на црковна продавница во Делчево

image

На „Преподобен Наум Охридски Чудотворец“, освет на црковна продавница во Делчево

На 03. 07. 2019 година, Преподобен Наум Охридски Чудотворец, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион, во сослужение на свештеници од Брегалничката епархија, во параклисот посветен на „Преподобен Наум Охридски Чудотворец“, при храмот во изградба „Св. Кирил и Методиј“ во Делчево, отслужи Света Архиерејска Литургија, одража пригодна беседа, изврши мал водосвет и го благослови и пресече празничниот леб. Истотака, Митрополитот Брегалнички г. Иларион, ја освети новата

црковна продавница при истоименуваниот храм./span>