Молебен за почеток на нова учебна година во Кочани

image

Молебен за почеток на нова учебна година во Кочани

На 31. 08. 2019 година, во дворот на храмот Св. вмч. Георгиј во Кочани, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион, во сослужение на свештеници од Кочани, а во присуство на голем број ученици, изврши молебен за почеток на новата учебна година и одржа пригодна беседа.

На 31. 08. 2019 година, во дворот на храмот Св. вмч. Георгиј во Кочани, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион, во сослужение на свештеници од Кочани, а во присуство на голем број ученици, изврши молебен за почеток на новата учебна година и одржа пригодна беседа./span>