Посета на Карбинската Општина

Could not open a directory stream for /home/bregalnickaeparh/public_html/images/stories/karbinci//

На 20. 05. 2010 година, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион го посети и имаше работна средба со Градоначалникот на Општина Карбинци г. Васил Богдански.