Крштевка во Кочани

Could not open a directory stream for /home/bregalnickaeparh/public_html/images/stories/krstevka//

На 06. 06. 2010 година, Неговото Високопреосвештенство Митрополиот Брегалнички г. Иларион, ја изврши Светата Тајна Крштение над Божјото чедо Горазд Коцев, син на свештеникот Лазар Коцев.