Литургија во Лесново

Could not open a directory stream for /home/bregalnickaeparh/public_html/images/stories/Lesnovol//

На 13. 06. 2010 година, Недела трета по Педесетница, Св. ап. Ерма, св. мч. Ермиј, св. мч. Философ, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион, отслужи Света Архиерејска Литургија во манастирот Св. Гаврил Лесновски во Лесново, во сослужение на Игуменот на манастирот отец Дамаскин со братството.