Литургија во Лесново

Could not open a directory stream for /home/bregalnickaeparh/public_html/images/stories/lesn//

На 20. 06. 2010 година, Недела четврта по Педесетница, Св. мч. Теодот Анкирски, св. мч – чки Киријакија, Валерија и Марија, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион, отслужи Света Архиерејска Литургија во манастирот Св. Гаврил Лесновски во Лесново, во сослужение на Игуменот на манастирот отец Дамаскин со братството.