Литургија во женскиот манастир Св. Спиридон, метох на Лесновската обител

Could not open a directory stream for /home/bregalnickaeparh/public_html/images/stories/spiridon//

На 27. 06. 2010 година, Недела 5 по Педесетница, Св. пророк Елисеј, Св. Методиј Цариградски, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион, отслужи Света Архиерејска Литургија во женскиот манастир Св. Спиридон, метох на Лесновската обител, во сослужение на Игуменот на манастирот отец Дамаскин со братството.