18 – ти Август Ден на АРМ во Штип

Could not open a directory stream for /home/bregalnickaeparh/public_html/images/stories/arm18//

На 18. 08. 2010 година, во касарната „Јане Сандански“ во Штип, по претходна покана, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион присуствуваше на свеченостите по повод одбележувањето на Денот на АРМ.