Литургија во Лесново

Could not open a directory stream for /home/bregalnickaeparh/public_html/images/stories/lesnovovo//

На 22. 08. 2010 година, 13 – та Недела по Педесетница, , Св. ап. Матеј, св. мч – ци Јулијан, Маркијан и др., Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион, отслужи Света Архиерејска Литургија во манастирот Св. Гаврил Лесновски во Лесново, во сослужение на Игуменот на манастирот отец Дамаскин со братството.