Раѓање на Пресвета Богородица – Мала Богородица во штипско Ново Село

image

 Раѓање на Пресвета Богородица – Мала Богородица во штипско Ново Село

На 21. 09. 2021 година, на празникот Раѓање на Пресвета Богородица - Мала Богородица, во храмот посветен на Нашата Мајка Пресвета Богородица во штипско Ново Село, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион, во сослужение на свештеници од Брегалничката епархија, отслужи Света Архиерејска Литургија

и одража содражајна беседа.