Акатист во Штип

Could not open a directory stream for /home/bregalnickaeparh/public_html/images/stories/akatis//

Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион во Петата недела од Великиот пост, на 19. 03. 2010 година, во Соборниот храм Свети Николај во Штип, богослужеше мало повечерие со канон и акатист на Пресвета Богородица, во сослужение на свештеници од штипското архиерејско намесништво. На крајот, Митрополитот г. Иларион, кон присутните верници , произнесе пригодна беседа.