Литургија во Лесново

Could not open a directory stream for /home/bregalnickaeparh/public_html/images/stories/lesnovo//

На 21. 03. 2010 година, Недела 5 – та на Великите пости, посветена на св. Марија Египетска, Препод. Теофилакт епископ Никомидиски, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион, отсужи Света Василијева Литургија во манастирот Св. Гаврил Лесновски во Лесново, во сослужение на Игуменот на манастирот отец Дамаскин со братството.