Света Архиерејска Литургија во Ниш - Р. Србија

image

Света Архиерејска Литургија во Ниш - Р. Србија

На 10.11.2022 година, на празникот на Светиот Арсениј Сремски и именденот на Неговото Преосвештенство Епископот Нишки г. Арсениј, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички господин Иларион, во сослужение на Епископот Нишки г. Арсениј, Епископот Белоградчишки г. Поликарп, Епископот Стобиски г. Јаков, Епископот Тимочки г. Иларион, Епископот Осечко-полски и Барањски г. Херувим, Епископот Шабачки г. Јеротеј и голем број на свештенослужители, отслужија Света Архиерејска Литургија во

храмот „Слегување на Светиот Дух врз Апостолите“ во градот Ниш, Р.Србија.