Храмова слава во Виница

image

 

 

Храмова слава во Виница

 

На 21.11.2020 год. кога го чествуваме споменот на Светиот Архистратиг Михаил, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички господин Иларион во сослужение на повеќе свештеници од Кочанското Архиерејско намесништво отслужи Света Архиерејска Литургија во храмот „Св. Арх. Михаил“ во Виница. По Литургијата Митрополитот го благослови и пресече празничниот леб.