Празнична вечерна богослужба во Ѓуриште

image

Празнична вечерна богослужба во Ѓуриште

 

 На 20. 09. 2021 година, во манастирот кој е посветен на Раѓањето на Пресвета Богородица – Мала Богородица во Ѓуриште – Свети Николе, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички господин Иларион, во сослужение на свештеници од Брегалничката Епархија, отслужи празнична вечерна богослужба,

го благослови празничниот леб и одржа пригодна беседа.