Архиерејска Литургија во Пантелеј

image

 

Архиерејска Литургија во Пантелеј

 

На 05.09.2020 година Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички господин Иларион во сослужение на свештеници од Кочанското архиерејско намесништво во манастирот „Св. Пантелејмон“ – село Пантелеј (кочанско) отслужи Света Архиерејска Литургија.