Сретение Господово во Штип

image

Сретение Господово во Штип

На 15. 02. 2020 година, Сретение Господово, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион, во сослужение на свештеници од Штип, во храмот посветен на „Препод. Параскева“ во нас. Сењак во Штип, отслужи Света Архиерејска Литургија и одража пригодна беседа.

На 15. 02. 2020 година, Сретение Господово, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион, во сослужение на свештеници од Штип, во храмот посветен на „Препод. Параскева“ во нас. Сењак во Штип, отслужи Света Архиерејска Литургија и одража пригодна беседа./span>