Литургија во манастирот „Св. Спиридон“

image

Литургија во манастирот „Св. Спиридон“

На 21.07.2021 год. кога го чествуваме споменот на Св. Вмч. Прокопиј, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички господин Иларион отслужи Света Архиерејска Литургија во женскиот манастир посветен на Светиот Спиридон 

Чудотворец – метох на Лесновската света обител. По завршувањето на Светата Литургија Митрополитот го пресече и благослови празничниот леб.