„Собор на Св. Јован Крстител“ во Штип

image

„Собор на Св. Јован Крстител“ во Штип

На 20. 01. 2020 година, „Собор на Св. Јован Крстител“, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион, во крстилната – параклис посветен на „Преподобната Параскева“ во нас. Сењак 2 во Штип, во сослужение на свештеници од штипското архиерејско намесништво и Американско – канадската епархија, отслужи Света Архиерејска Литургија и одража содражајна беседа.

На 20. 01. 2020 година, „Собор на Св. Јован Крстител“, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион, во крстилната – параклис посветен на „Преподобната Параскева“ во нас. Сењак 2 во Штип, во сослужение на свештеници од штипското архиерејско намесништво и Американско – канадската епархија, отслужи Света Архиерејска Литургија и одража содражајна беседа./span>