Недела на „Св. Григориј Палама“ во Кочани

image

Недела на „Св. Григориј Палама“ во Кочани

На 13. 03. 2020 година, Втора Недела од Великите пости посветена на Свети Григориј Палама, Свети свештеномаченик Теодот, преподобен Агатон, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион, во сослужение на свештеници од кочанското архиерејско намесништво, во црквата „Св. вмч. Георгиј“ во Кочани,

отслужи Света Архиерејска Василиева Литургија и произнесе пригодна беседа./span>