Благoвештение во Ново Село – Штип

image

Благoвештение во Ново Село – Штип

На 07. 04. 2020 година – Свето Благовештение, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион во црквата „Успение на Пресвета Богородица“ во штипско Ново Село, во сослужение на свештеници од Штип, отслужи Света Архиерејска Златоустова Литургија и одража пригодна беседа.

На 07. 04. 2020 година – Свето Благовештение, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион во црквата „Успение на Пресвета Богородица“ во штипско Ново Село, во сослужение на свештеници од Штип, отслужи Света Архиерејска Златоустова Литургија и одража пригодна беседа./span>