Св. Вмч. Прокопиј во манастирот „Св. Спиридон“

image

Св. Вмч. Прокопиј во манастирот „Св. Спиридон“ 

На 21. 07. 2020 година, Св. Вмч. Прокопиј, Преп. Теофил Мироточив, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион, во женскиот манастир „Св. Спиридон“ во Злетово, метох на Лесновската обител, во сослужение на Архимандритот на Лесновскиот манастир отец Дамаскин и повеќе свештеници отслужи Света Арихиерејска Литургија, 

одража пригодно слово и го благослови и пресече празничниот леб.