Вечерна Св. Вмч. Пантелејмон во Пантелеј

image

Вечерна Св. Вмч. Пантелејмон во Пантелеј 


На 08.08.2020 Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички господин Иларион со повеќе свештеници од епархијата во манастирот „Св. Вмч. Пантелејмон“ – село Пантелеј Кочанско отслужи вечерна воскресна богослужба и го благослови петолебието. По завршувањето на вечерната богослужба одржа пригодна беседа 

и на голема радост на сите присутни верници беа изнесени честици од моштите на светиот Пантелејмон за поклонение.