На Воведение во Делчево

image

 

 На Воведение во Делчево

  На 04.12.2020 година кога го чествуваме споменот на свеченото Воведение на Превета Богородица – Пречиста, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички господин Иларион во сослужение на повеќе свештеници од епархијата во храмот „Успение на Пресвета Богородица“ во Делчево отслужи Света Божествена Литургија. По завршувањето на Архиерејската Литургија  

 Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички господин Иларион ја освети новата бензиска пумпа во Делчево на реномираната нафтена компанија „Дади Компани“ од Виница.