Четириесет дневен помен на Архимандрит Методиј, игумен на Валaамскиот Манастир

image

Четириесет дневен помен на Архимандрит Методиј, игумен на Валаaмскиот Манастир

На 30.08.2021 год. кога го чествуваме споменот на Св. мч. Мирон презвитер; преп. Илија Калабриски, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички господин Иларион, во сослужение на повеќе свештеници од Скопската Епархија, во храмот посветен на „Св. Наум Охридски“, во населба Радишани - Скопје,

отслужи Света Архиерејска Литургија и изврши Четириесет дневен помен за покој на душата на Архимандрит Методиј, игумен на Валaамскиот манастир.