Литургија и призив на Светиот Дух во МПБ „Св.Климент Охридски“-Скопје

image

Литургија и призив на Светиот Дух во МПБ „Св.Климент Охридски“ - Скопје

На 05.09.2021 год. Недела 11 по Педесетница и Оддание на Успение, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички господин Иларион, во сослужение на Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Повардарски господин Агатангел, во параклисот „Св.Климент Охридски“ при Македонската Православна Богословија во Драчево - Скопје,

отслужи Света Архиерејска Литургија и изврши Молебен и Призив на Светиот Дух, за здравје и успех во учебната година на учениците во Македонската Православна Богословија „Св.Климент Охридски“.