Литургија во с.Пантелеј - кочанско

image

На Св. Нектариј Егински во манастирот Св.вмч.Пантелејмон

На 22.11.2021 год. Преп. Матрона; св. Нектариј Егински; преп. Јован, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички господин Иларион во сослужение на свештеници од Брегалничката епархија, отслужи Света Архиерејска Литургија во параклисот посветен на Светиот Нектариј Егински и Светиот Серафим Саровски при манастирот Св. вмч. Пантелејмон во с. Пантелеј, кочанско.

На крајот од Светата Литургија Митрополитот го пресече и благослови празничниот леб.