Литургија во Штип

Could not open a directory stream for /home/bregalnickaeparh/public_html/images/stories/ivanden//

На 07. 07. 2010 година, Раѓање на Свети Јован Крстител, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион, отслужи Света Архиерејска Литургија во Соборниот храм Св. Николај во Штип, во сослужение на парохиските свештеници при храмот, по што и одржа пригодна беседа.