Литургија во Лесново

Could not open a directory stream for /home/bregalnickaeparh/public_html/images/stories/less//

На 26. 09. 2010 година,  18 – та Недела по Педестница (Претпраз. на Крстовден, св. свешт – мч. Корнилиј Стотник), во манастирот Свети Гаврил Лесновски во Лесново, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион, во сослужение на Игуменот на Лесновскиот манастир отец Дамаскин со братството, отслужи света архиерејска литургија.