Детски Новогодишен и Божиќен концерт во Кочани

image

На 29. 12. 2010 година, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион, заедно со Градоначалникот на Општина Кочани г. Ратко Димитровски, Игуменот на Лесновскиот манастир отец Дамаскин, свештеници од кочанското архиерејско намесништво и многубројниот православен народ од Кочани, присуствуваше на Детскиот Новогодишен концерт под диригенство на м – р Марија Лазарова од Кочани, во НУЦК Бели Мугри во Кочани.