Литургија во Лесново

Could not open a directory stream for /home/bregalnickaeparh/public_html/images/stories/lesnovoa//

На 16. 01. 2011 година, 34 – та Недела по Педестница (пред. Богојавление; св. пр. Малахиј; св – мч. Гордиј; св. Геновева), во манастирот Свети Гаврил Лесновски во Лесново, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион, во сослужение на Игуменот на Лесновскиот манастир отец Дамаскин со братството, отслужи света архиерејска литургија.