На Соборот на Св. Јован Крстител во Штип

image

На 20. 01. 2011 година на празникот на Соборот на Св. Јован Крстител, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион, во крстилната – параклис посветен на Преподобната Параскева во нас. Сењак 2 во Штип, во сослужение на Игуменот на Лесновскиот манастир отец Дамаскин и свештеници од Штип, отслужи Света Архиерејска Литургија и одржа содржајно пригодно слово.