На Сретение Господово во Виница

image

На 15. 02. 2011 година, на празникот Сретение Господово, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион, во сослужение на свештеници од Брегалничката епархија, во храмот посветен на Св. Архангел Михаил во Виница, отслужи Света Архиерејска Литургија и одржа пригодна беседа.