Камен темелник за изградба на нова црква во с. Кучичино - кочанско

Could not open a directory stream for /home/bregalnickaeparh/public_html/images/stories/kucicino//

На 05. 03. 2011 година, Св. Лав еп. Кетански; препод. Агатон Римски, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион, во сослужение на свештеници од Брегалничкта  епархија, го изврши чинот осветување и поставување на камен темелник за изградба на нова црква посветена на Св. вмч. Трифун во с. Кучичино, Облешевска парохија – Кочанско архиерејско намесништво, општина Чешиново – Облешево.