Литургија на претходно осветени дарови во Штип

image

На 18. 03. 2011 година, Св. 42 мч – ци Аморејски; препод. Аркадиј Кипарски, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион, во сослужение на свештеници од Штип, во Соборниот храм Св. Николај во Штип, отслужи литургија на претходно осветени дарови.