Акатист во Штип

Could not open a directory stream for /home/bregalnickaeparh/public_html/images/stories/akat//

На 18. 03. 2011 година, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион, во Втората недела од Великиот пост, во Соборниот храм „Свети Николај“ во Штип, богослужеше мало повечерие со канон и акатист на Пресвета Богородица, по што и одража пригодно слово.