Литургија во Лесново

image

На 13. 11. 2011 година, Недела 22 – ра по Педесетница, Св. ап – ли Стахиј, Амплиј, Урван, Наркис и др., Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион, отслужи Света Архиерејска Литургија во манастирот Св. Гаврил Лесновски во Лесново, во сослужение на Игуменот на манастирот отец Дамаскин со братството.